به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه کارگاه آموزشی رانندگان سرویس مدارس شهر تهران با بیان اینکه تا به امروز بین ۱۷ تا ۲۰ هزار سرویس مدارس در پایتخت راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: سامانه‌ای به نام “سپند” طراحی شده که تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر از رانندگان سرویس مدارس درآن ثبت‌نام کردند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به آموزش ۳ هزار نفر از رانندگان سرویس مدارس در پایتخت، گفت: رانندگان سرویس مدارس باید از سلامت کامل و شایستگی برخوردار باشند همچنین سلامت و ایمنی خودرو نیز مدنظر است.

وی ادامه داد: امسال، هر ۳ ماه یکبار وضعیت تخلف رانندگان سرویس مدارس را بررسی می‌کنیم و آنهایی که فاقد کمترین تخلف باشند از پلیس مشوق‌هایی دریافت می‌کنند.

این مقام انتظامی درباره استفاده مدارس از سرویس‌های غیرمجاز و فاقد برچسب خاطرنشان کرد: نخستین مسئولیت برعهده مدیران مدارس است و قطعا اگر حادثه‌ای رخ دهد که طی آن سرویس مدرسه ایمنی لازم و برچسب را نداشته باشد جزو مقصران اصلی خواهد بود و حتی در صورت صدمه به سرنشینان نیز مقصر محسوب می‌شود.

رحیمی با اشاره به پیش‌بینی افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی ترافیک در روزهای نخست مهر، متذکر شد: رانندگان سرویس مدارس باید تا ۱۵ مهرماه در سامانه سپند ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم